Комп’ютерна анестезія.
Завдяки новітнім технологіям в стоматології люди поступово позбуваються від страхів, пов’язаних з візитом до лікаря. В процесі лікування часто застосовується місцеве знеболення, яке раніше для деяких пацієнтів було вельми неприємною процедурою. Під час проведення звичайної анестезії за допомогою карпульних шприца, спочатку відбувається первинне проникнення голки в тканини, а потім просування її вглиб і введення анестетика. Всі ці фактори можуть викликати неприємні, і навіть хворобливі відчуття при анестезії. До того ж, після процедури довгий час зберігається втрата чутливості тканин порожнини рота.
Сьогодні у пацієнтів є альтернатива: система STA.
Комп’ютерна анестезія – це місцеве невідчутне знеболювання з використанням приладу, яким керує комп’ютер, так звана “анестезія одного зуба”. Вона схвалена Американською асоціацією Стоматологів і рекомендована як оптимальний спосіб знеболення.
Така анестезія подобається тим пацієнтам, які відчувають страх перед ін’єкціями, але при цьому хочуть відчувати себе в кріслі стоматолога комфортно. Особливо це важливо при лікуванні дітей. В процесі застосування STA дитина не відчуває страху перед традиційним шприцом, а сам процес знеболювання відбувається максимально делікатно і ефективно. Завдяки цьому стоматолог може спокійно провести всі необхідні маніпуляції і залишити у маленького пацієнта тільки позитивні враження після прийому.
Що собою являє комп’ютерна анестезія STA?
Це невеликий блок, забезпечений спеціальним наконечником, з якого надходить анестетик. Такий наконечник за своєю формою швидше нагадує кулькову ручку, ніж звичний шприц, з його допомогою відбувається делікатне проникнення в слизову, доктор направляє голку в потрібному напрямку і проводить ефективне знеболення. Ця голка відрізняється мінімальною товщиною, завдяки чому, сам процес анестезії не викликає дискомфорту.
Таким чином, невідчутне, контрольоване знеболювання відбувається з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта в кожному окремому випадку. При просуванні голки вглиб відбувається зчитування інформації про опір тканин, що впливає на вибір наступного режиму введення анестетика. Один з головних принципів роботи системи STA заснований на тому, що знеболюючий препарат надходить до нервових закінчень шляхом найменшого опору, – тому у пацієнта і не виникають хворобливі відчуття або дискомфорт (наприклад, відчуття “розпирання” або “жару”) під час проведення знеболювання .
За швидкістю подачі і кількістю анестетика стежить мікропроцесор DPS, забезпечений візуальними і звуковими датчиками, завдяки цьому при надмірному тиску на голку, подача анестетика автоматично припиняється. Також комп’ютер стежить за правильним положенням наконечника і голки, щоб звести неприємні відчуття до мінімуму.
Плюси комп’ютерної анестезії: