• Русский
  • Українська
  • English
  • ПН-ПТ:08:30-17:00
    м Cуми вул. Троїцька, 28 А
    Медична лабораторія

    Медична лабораторія «Слав Мед» за адресою: Суми, Троїцька 28 – А

    Моб.тел. 050-588-2828

    Ми нова сучасна лабораторія з новітнім обладнанням. Дослідження  в лабораторії «Слав – Мед» виконуються на високотехнологічному обладнанні визнаних у своїй галузі лідерів. Використовуються реагенти світових виробників, які підтвердили діагностичну спроможність:  Mindray

    Siemens, Abbott, bioMerieux, Beckman Coulter.

    Раді вітати Вас в нашому медичній лабораторії «Слав -мед», де панує чистота, професіоналізм та доказова медицина.

    Дуже сподіваємося, що до нас вас привела турбота про здоров’я і бажання зберегти його як можна довше.

    Якість життя наших пацієнтів, безпосередньо залежить від самопочуття і ​​є основною турботою нашої клініки і її фахівців . Турбота про здоров’я – це своєчасність і системність дій.  Саме об’єднавши зусилля і відповідальність пацієнтів і лікарів, можна прожити повноцінне і насичене життя.

    Прислухайтеся до власного здоров’я, організм дуже красномовний, реагуйте на сигнали, які посилає наше тіло.  Та, якщо ви захворіли або відчули будь-які відхилення від норми, нездужання, не зволікайте і зверніться в нашу клініку негайно, вам обов’язково допоможуть

    – Аналізи.  Швидкість і якість клінічної діагностики забезпечується нашою власною високотехнологічною лабораторією.  В лабораторії «Діагностика здоров’я» використовується обладнання провідних світових виробників “Zeiss”, “Pentax”, “General Electric”, “Stryker”, “Toshiba”, “Olympus”, “Horiba», «Cobas». Більшість процесів цього обладнання автоматизовано, виключаючи людський фактор і  помилки. Асортимент лабораторних досліджень, які ми виконуємо, налічує до 1000 різних тестів і аналізів

    Загальноклінічні лабораторні дослідження 

    Включають:

    Загальний аналіз сечі (з мікроскопією осаду) 

    Загальний аналіз сечі – це один з традиційних аналізів кожної лабораторії медичного закладу. Перш за все, лабораторний аналіз сечі дозволяє виявити захворювання органів сечовидільної системи.

    Крім того, це дослідження разової ранкової порції сечі, що включає визначення фізичних (колір, прозорість, питома вага), хімічних (pH, вміст білка, глюкози, ацетонів, уробіліногену, білірубіну, гемоглобіну, нітритів та лейкоцитарної естерази), а також оцінку якісного й кількісного складу елементів сечового осаду (епітелій, лейкоцити, еритроцити, солі, слиз й т.і.), дозволяє виявити захворювання інфекційно-запального характеру, як-от гломерулонефрит (запалення ниркових клубочків), пієлонефрит (запалення ниркових лоханок), цистит (запалення сечового міхура).

    Загальний аналіз крові 

    Загальний аналіз крові обов`язковий під час усебічного дослідження організму, і, незважаючи на відсутність явних симптомів, дозволяє установити слабу ланку, і те, з чим організм не справляється; він відіграє важливу роль у визначенні діагнозу й призначенні коригування лікування, а також у визначенні стадії захворювання. Одними з найбільш поширених симптомів, що вимагають уточнення діагнозу, або виявлення причини його виникнення, є:

    • слабкість
    • головний біль та запаморочення
    • підвищення температури
    • запальні процеси в організмі
    • алергії тощо
    • Дослідженн сперми (спермограма)
    • Аналіз крові на коагулограму (оцінка показників системи гемостазу) 
    • Коагулограма (гемостазіограма) – це комплексне дослідження гемостазу, що дозволяє оцінити стан різних ланок систем крові та виявити ризик гіперкоагуляції (надмірного зсідання) або гіпокоагуляції (кровотечі).
    • Аналіз на коагулограма крові (фібриноген, АЧТВ, ТТ, РТ)
    • Тромбиновий час (ТЧ) – це один з показників, що характеризує процес утворення фібрінового тромбу. Тест використовується для контролю системи зсідання крові у разі лікування гепарином, фібрінолітиками (препарати для швидкого розчинення тромбів, застосовуються лише в стаціонарах).
    • Визначити групу крові й резус фактор – здати аналізи 
    • Аналіз крові для визначення групи крові + резус-фактор – аналіз крові, що допомагає визначити групу крові та резус-фактор людини, щоб переконатися, що в екстреній ситуації, у разі переливання була наявна кров потрібної групи. Також визначення групи крові + резус-фактора важливе для вагітності.
    • В організмі людини, окрім клітин і плазми крові, є унікальне поєднання антигенів (близько 250), що перебувають на поверхні еритроцитів. Антигени об’єднуються в порядку 30 антигенних систем. Найважливіші системи – АВ0-система й система резус-фактора (особливий білок аглютиноген).
    • АВ0-система визначає 4 групи крові, тоді як система резус-фактора дає визначення 2 значень – негативного (Rh -) і позитивного (Rh +).
    • Аналіз крові на толерантність до глюкози
    • Глюкозо-толерантний тест — лабораторний тест, що застосовують для виявлення цукрового діабету та переддіабетичного стану.
    • Дослідження рівня глюкози в крові під час проведення глюкозо-толерантного тесту проводять в кілька етапів. Перший забір крові роблять натщесерце, після цього пацієнт приймає 75 г. сухої розчиненої у склянці води глюкози. Через годину і через дві години після прийому глюкози роблять забір крові для визначення концентрації глюкози.
    • Аналіз сперми (спермограма) 

    Біохімічні дослідження 

    АСТ + АЛТ: здати аналіз 

    Аланінамінотрансфераза (АЛТ) – фермент, що є у всіх клітинах організму, а особливо в печінці й нирках, а також у серці та м’язах. У лабораторній діагностиці аналіз крові на АЛТ використовують для діагностики й оцінки ефективності терапії захворювань печінки, рідше — серця та підшлункової залози.

    Аспартатамінотрансфераза (АСТ) – фермент, що бере участь в обміні амінокислот. Він є в клітинах майже всіх органів, але більше за все — у серцевому м’язі та печінці; менша його кількість також є в м’язах, нирках, головному мозку та еритроцитах.

    Щоб визначити розташування патологічного процесу, активність ферменту АСТ в крові зазвичай визначають разом з ферментом АЛТ. У разі підвищеної концентрації одного або обох з них розраховують співвідношення АЛТ/АСТ — коефіцієнт де Рітіса. Він дозволяє опосередковано свідчити про те, в якому з органів виникло пошкодження.

    Важливо! Під час вагітності активність АСТ може знижуватися.

    АСТ і АЛТ вважаються двома найбільш важливими показниками пошкоджень печінки, хоча АЛТ більш специфічний, ніж АСТ. У деяких випадках АСТ напряму зіставляється з АЛТ і вираховується їхнє співвідношення (АСТ/АЛТ). Його можуть використовувати для виявлення причин пошкодження печінки.

    Альбумін: здати аналіз 

    Альбумін — це основний білок крові, що виробляється в печінці людини. Зміни співвідношення окремих білкових фракцій у крові часто дають лікарю більш значиму інформацію, ніж просто загальний білок. Визначення альбуміну використовують для діагностики захворювань печінки та нирок, ревматичних, онкологічних захворювань.

    Біохімічний аналіз крові альбуміну може показати деяке зниження вмісту білка в крові вагітної жінки під час лактації та у тих, хто курить.

    Підвищений альбумін в крові трапляється у разі зневоднення.

    Альбуміни забезпечують близько 80% онкотичного тиску плазми. Саме альбуміни легко втрачаються із сечею у разі захворювання нирок. Тому вони відіграють велику роль у зниженні онкотичного тиску у разі таких захворювань, що призводить до розвитку набряків.

    Альфа-амілаза

    Альфа-Амілаза (амілаза, діастаза) – це фермент, який бере участь у розщепленні складних вуглеводів у травному тракті. Під його впливом крохмаль, глікоген та інші вуглеводи розпадаються до мілких, як глюкоза, що засвоюються у кишківнику.

    Ця речовина переважно синтезується у підшлунковій та слинних залозах, міститься у травному тракті, з організму виводиться нирками, тому в разі підвищення її концентрації у крові підвищується також її рівень у сечі.

    Визначення активності ферменту використовують для діагностики гострих панкреатитів та загострення хронічних панкреатитів. Причинами його підвищених показників є також захворювання слинних залоз, новоутворень підшлункової залози. Діастаза у невеликій кількості міститься у кишківнику та печінці, тому захворювання цих органів також супроводжуються підвищенням активністю загальної амілази.

    Білок загальний

    Дослідження рівня загального білка в крові – один з основних тестів для оцінки білкового обміну в організмі людини. Аналіз визначає концентрацію в крові всіх видів білка, які циркулюють в організмі людини.

    Альфа амілаза крові визначається за допомогою біохімічного аналізу.

    Визначення рівня загального білка в крові рекомендується в якості скринінгового обстеження для пошуку порушень обміну вуглеводів, білків, жирів та мікроелементів, що відображається на функції печінки, підшлункової залози, нирок і т. д. Зміна концентрації загального білка в крові може вказувати на неправильне харчування, наявних гострих та хронічних запальних захворювань, онкологічних процесів.

    Білірубін загальний

    Білірубін – кінцевий продукт розкладення гемоглобіну в крові. Це жовтий пігмент, що утворюється в кістковому мозку та селезінці в результаті розпаду еритроцитів, є компонентом жовчі. Визначення його рівня є одним з показників біохімічного аналізу крові.

    Загальна кількість білірубіну (прямого й непрямого) називається білірубін загальний. Його рівень від статі не залежить, у чоловіків та жінок він однаковий.

    Білірубін прямий

    Білірубін – жовчний пігмент, що утворюється в процесі розпаду деяких білків (наприклад, гемоглобіну) в селезінці, потім потрапляє в печінку, де зв’язується з глюкуроновою кислотою й виділяється з організму.

    Білірубін непрямий

    Білірубін – жовчний пігмент, що утворюється в процесі розпаду деяких білків (наприклад, гемоглобіну) в селезінці, потім потрапляє в печінку, де зв’язується з глюкуроновою кислотою та виділяється з організму.

    Лужна фосфотаза

    Лужна фосфатаза – фермент, що є у всіх органах і тканинах організму. Особливо багато її в печінці, жовчних протоках, кістках, слизовій оболонці кишківника. У сироватці крові переважають два типи лужної фосфатази: кісткова (скелетна) і печінкова.

    У кістковій тканині лужна фосфатаза утворюється в остеобластах – спеціальних клітинах, що беруть участь у формуванні та оновлені кістки. Якщо збільшується активність цих клітин, рівень лужної фосфатази в крові збільшується.

    Лужна фосфотаза, що є в клітинах печінки та жовчновивідних шляхах, прискорює в них певні біохімічні реакції. У разі пошкодження та руйнування клітин цей фермент потрапляє в кров. У нормі певна активність лужної фосфатази в крові є завжди, оскільки частина клітин постійно оновлюється. Якщо руйнується багато клітин, наприклад, у разі вірусного або токсичного ураження печінки, вона може досить значно збільшуватися. Рівень лужної фосфатази у разі порушення відтоку жовчі, наприклад, за наявності каменів у жовчних протоках.

    Гамма-глутаматтрансфераза (ГГТ)

    Гамма-глютамілтранспептидаза – фермент (білок) печінки та підшлункової залози, активність якого в крові збільшується у разі захворювань печінки та зловживання алкоголем.

    Креатинін

    Креатинін це кінцевий продукт обміну білків, що бере участь в процесі отримання енергії під час м’язових скорочень. Він утворюється в печінці, а потім виділяється в кров. У здоровому організмі цей процес проходить постійно, тому рівень креатиніну в крові достатньо стабільний і визначається, зазвичай, обсягом м’язової маси. Так вміст креатиніну в крові у чоловіків вище, ніж у жінок, а в дітей цей показник в крові змінюється залежно від їхнього віку. Концентрацію креатиніну в сироватці або плазмі крові визначає біохімічний аналіз крові на креатинін.

    Показання до призначення аналізу: діагностика стану нирок; захворювання скелетних м’язів.

    Cечовина

    Сечовина – це основний продукт розпаду білків, що містить азот. Її виробляє печінка, у процесі її синтезу знешкоджується аміак. З організму виводять переважно нирки.

    Визначення рівня сечовини в крові активно використовується для діагностики захворювань, для спостереження за тим, як вони протікають, застосовують під час оцінки складності патологічних процесів та ефективності призначеного лікування.

    Рівень сечовини в крові залежить не тільки від патологічних факторів, але й від фізіологічних (фізичного навантаження, характеру харчування тощо), а також від прийому лікарських препаратів.

    Вміст сечовини визначає біохімічний аналіз крові. Щоб показник був більш достовірним, забір крові з вени рекомендується робити зранку натщесерце.

    Сечова кислота

    Сечова кислота – один з кінцевих продуктів метаболізму білків в організмі. Сечову кислоту повністю виводять нирки, однак у разі надлишку можливо утворення кристалів уратів, що можуть відкладатися в суглобах, підшкірній клітковині, нирках. Цей процес лежить в основі такого захворювання як подагра, тому визначення кількості сечової кислоти в крові і в сечі є обов’язковим для її діагностики. Окрім подагри, підвищення концентрації сечової кислоти буває у разі сечокам’яної хвороби, інших захворювань нирок, що протікають з нирковою недостатністю, деяких гострих інфекціях (пневмонія, рожисте запалення, туберкульоз), а також у разі захворювань крові (В12- дефіцитна анемія, лейкоз), псоріазу, декомпенсованому цукровому діабеті, складних ураженнях печінки, зловживання алкоголю.

    Ліпопротеїди високої щільності (ЛПВЩ)

    Ліпопротеїни високої щільності – з’єднання, що складається з ліпідів (жирів) і білків. Вони забезпечують перероблення й виведення жирів з організму, тому їх називають “хорошим холестерином”.

    Ліпопротеїди низької щільності (ЛПНЩ)

    Ліпопротеїни низької щільності – основні переносники холестеролу (холестерину) в організмі. Холестерол, що входить в їхній склад, вважають “шкідливим”, оскільки за його надлишку збільшується ризик появи в артеріях бляшок, що можуть призводити до їхньої закупорки та спричинити інфаркт або інсульт.

    Холестерин

    За своєю природою холестерин – це ліпофільний спирт. Організм людини отримує холестерин не лише з харчових продуктів. Печінка, наприклад, також синтезує холестерин для потреб нашого організму і є основним джерелом цієї речовини.

    Більша частина холестерину в організмі не перебуває у вільному стані, а зв’язана з особливими білками – ліпопротеїнами й утворює ліпопротеїдні комплекси.

    Тригліцериди

    Тригліцериди – це жири, що є основним джерелом енергії для організму. Більша частина тригліцеридів міститься у жировій тканині, однак частина з них є в крові, забезпечуючи м’язи енергією. Після їжі рівень тригліцеридів збільшується, оскільки організм перетворює енергію, що зараз не потрібна, у жир. Тригліцериди всмоктуються в кишківнику і, транспортуючись через кров, відкладаються у жировій тканині про запас. Між прийомами їжі вони спалюються, вивільняючи енергію для організму.

    С – Реактивний білок

    Ц-реактивний білок (СРБ) – чутливий елемент крові, що швидше за інші реагує на пошкодження тканин. Будучи білком швидкої фази, він виробляється в печінці й стимулює імунну відповідь на запальний процес. Норма здорової людини – відсутність СРБ у сироватці крові. Його концентрація швидко й багатократно збільшується, якщо в організм проникла паразитарна або бактеріальна інфекція, почав розвиватися запальний процес, з’явилися новоуторення.

    Кальцій загальний

    Кальцій – основний мінеральний компонент кісток. 99% кальцію в організмі це структура кісток та зубів, інша частина − в інших органах і тканинах. Кальцій впливає на обмін речовин, він необхідний для скорочення скелетних м’язів і серця, для передачі нервового імпульсу, для нормального зсідання крові. З’єднання кальцію посилює стійкість організму до зовнішніх несприятливих факторів, зокрема до інфекцій.

    Кальцій крові представлений трьома фракціями: іонізований, зв’язаний з білками і той, що входить в склад різних комплексів. Кальцій загальний — це загальна кількість усіх його фракцій.

    За умови нестачі кальцію, збільшується нервово-м’язова збудженість, що може проявлятися як судоми м’язів, поколюваннями та свербіння шкіри; пом’якшується кісткова тканина

    Гепатит В – інфекційне захворювання, яке спричинює вірус гепатиту B та уражає печінку, призводячи до її запалення, що називають гепатитом.

    Гепатит C – інфекційне захворювання, яке спричинює вірус гепатиту C, і уражає печінку й інші внутрішні органи.