Поліпшення огляду робочого поля. За допомогою мікроскопа лікар має можливість детально оцінити межі переходу ясен та коронки (або вінірів), виявити додаткові канали в зубі, тріщини кореня зуба, що істотно впливає на прогноз зуба надалі. Оскільки недоліковані канали призводять до повторного запалення і надалі до видалення зуба. Своєю чергою, якщо пропустити та не побачити тріщину кореня зуба, при виборі ортопедичної конструкції (коронки) пацієнт може мати неприємний сюрприз у вигляді випадання коронки разом з частиною зуба.
Підвищення ефективності роботи. З 30-кратним збільшенням стоматолог добре бачить робочу зону. Лікар має можливість більш точно проводити лікування, що гарантує якісний результат та скорочує кратність візитів клієнта.
Виявлення проблеми «білої плями» на ранніх стадіях. Провісник карієсу — «біла пляма» (ділянка емалі з порушеною мінералізацією). Завдяки використанню мікроскопа, лікар з близькою до 100% вірогідністю може діагностувати ділянки демінералізації емалі (вимивання з емалі її складових), які надалі призводять до карієсу. Така рання та точна діагностика вкрай важлива, оскільки дозволяє уникнути втручання в емаль і подальшого пломбування. У більшості випадків можна призначити спеціальні професійні засоби по догляду, як і в домашніх умовах, так і лікувальний курс в клініці. Це спеціальні аплікації, препарати для емалі зуба, ополіскувачі.
Усунення страху пацієнта перед стоматологічною маніпуляцією. Якщо мікроскоп сполучений з камерою і виводить зображення робочого поля на екран, при бажанні пацієнта, він може бачити свою проблему в порожнині рота і всі етапи її рішення лікарем.
При яких стоматологічних задачах не обійтися без мікроскопа?
При лікуванні каналів зуба. Якщо зуб раніше ніхто не лікував, то пацієнту у своєму роді пощастило. Оскільки лікар-ендодонтист відразу визначить точну кількість каналів, пройде їх на всю довжину і якісно запломбує.
При розпломбуванні каналу. Коли лікар, повторно лікує канали після попереднього лікаря, який працював без мікроскопа. Існує ризик повторення помилок, які призводять до повторного запалення: пропущений канал, вибір неправильного ходу інструменту в каналі, створення сходинки в каналі, яка ще більше ускладнить лікування. Робота з мікроскопом дозволяє очистити канал зуба від неякісного пломбування, що надалі продовжить функцію зуба на багато років.
При виконанні робіт з відкритим коренем верхівки зуба. Це один з найскладніших типів робіт, які не рекомендується виконувати без мікроскопа. Виведення пломбувальної маси в кісткову тканину (за межі верхівки зуба) можуть привести до ускладнень. Постійні «підтікання» кореневого каналу також можуть в майбутньому розгерметизувати пломбувальну масу в каналі та викликати повторне запалення. А з мікроскопом, лікар-ендодонтист зможе не тільки закрити верхівку каналу зуба, але і якісно запломбувати.
При реставрації зубів. Мікроскоп дозволяє стоматологу розглянути в деталях сколи емалі, глибину ураження карієсом, максимально ретельно очистити область для подальшого нанесення реставраційного матеріалу.
Застосування мікроскопа реальна необхідність. Його використання дозволяє скоротити кратність візитів до стоматолога і зробити їх більш ефективними.